OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu – 03 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na I Niedzielę Adwentu – 03 grudnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych powodów Adwent ma charakter pobożnego i radosnego oczekiwania. Od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, z lampionami i młodzież na msze św. Roratnie na godz. 18.00. Przewodnikiem w roratach będzie św. Franciszek z Asyżu.

2. Dziś niedziela adoracyjna w kościołach filialnych, a w przyszłą niedzielę składka na cele remontowe.

3. Dziś pobłogosławimy opłatki wigilijne, które można będzie nabyć w zakrystii i kancelarii. Natomiast przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć świece wigilijne w cenie: duża 20 zł, mała 10 zł.

3. W tym tygodniu w  liturgii Kościoła przeżywać będziemy: - w środę św. Mikołaja, bpa, w czwartek św. Ambrożego, bpa i d-Kła; w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i 142 rocznica powstania Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, czyli Salwatorianów.

4. W I środę miesiąca zmiana tajemnic różańca, w I czwartek nabożeństwo w intencji kapłanów i o nowe powołania prowadzone przez Margaretki,

5. We wtorek zapraszamy na „Krąg Biblijny”.

6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.

7. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które, poprowadzi ks. Grzegorz Jabłonka SDS, ekonom w seminarium w Bagnie.

8. Wypominki roczne, z zaznaczeniem godziny odczytywania (8.30 bądź 12.00) można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15.01. 2024 r.

9. Jest dostępna nowa księga intencji na 2024 rok. Prosimy o rezerwowanie intencji mszalnych.

10. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne. W ostatnim czasie ofiarowaliście 250 zł. Bóg zapłać!

11. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcja „Torba Miłosierdzia”, dla ubogich z naszej parafii.

12. Miejsko-Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Krzyżu zaprasza chętnych do oddania krwi 4 grudnia (poniedziałek) w godz. od 9.00 do 14.00 na Targowisku Miejskim.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym rozpoczynamy cykl adwentowy. Naszym przewodnikiem będzie św. Franciszek. Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół”, spróbujemy Was namówić, bycie w swoich sercach zbudowali „stajenkę” gotową na przyjście nadchodzącego Pana; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, i nasza parafialna gazetka Głos Serca.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Darmowskiego, śp. Krzysztofa Cieślak, śp. Jolantę Szkudlarską. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu…

15. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo wzmocni nas w czynnym oczekiwaniu na przyjście Pana …

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszc

Joomla templates by a4joomla