OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na 34 Niedzielę Zwykłą – 26 listopada 2023 r. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 34 Niedzielę Zwykłą – 26 listopada 2023 r.

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego świętujemy królowanie Chrystusa, który teraz zasiada na tronie chwały jako Kapłan i Król Wszechświata. Jezus jako nasz Król nigdy nas nie zawiedzie. Poprowadzi nas drogą wolności do swojego królestwa, jeśli tylko oddamy pod Jego panowanie nasze życie.

2. W listopadzie modlimy się na różańcu, polecając miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych codziennie o godz. 17.30. Za modlitwę za zmarłych można zyskać odpust cząstkowy pod zwykłymi warunkami.

3. W zeszłą niedzielę, na Chleb św. Antoniego, Parafialna Caritas zebrała 889,50 zł.

4. W tym tygodniu w  liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek święto, św. Andrzeja Apostoła.

5. We wtorek zapraszamy na „Krąg Biblijny.

6. W tym tygodniu będzie I Piątek miesiąca. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa grzechy parafian i świata, prowadzone przez Straż Honorową.

7. W piątek także odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną o zwykłej porze. Chorych, przebywających w domach można zgłaszać telefonicznie, w kancelarii i zakrystii.

8. Od przyszłej niedzieli, która będzie I Niedzielą Adwentu, można będzie nabyć świece wigilijne przy wyjściu z kościoła w cenie: duża 20 zł, mała 10 zł oraz  pobłogosławione opłatki wigilijne w zakrystii i kancelarii.

9. Jest dostępna nowa księga intencji na 2024 rok. Prosimy o rezerwowanie intencji mszalnych.

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki roczne. Wypisane kartki,  z zaznaczeniem  godziny odczytania:  8.30 bądź 12.00,  można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15.01. 2024 r.

11. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne. W ostatnim czasie ofiarowaliście 420 zł. Bóg zapłać!

12. Do 27.11 trwa akcja „Torba Miłosierdzia”, dla ubogich z naszej parafii. Można przynosząc produkty żywnościowe o dłuższym terminie przydatności, także chemiczne do kosza który jest wystawiony w kościele parafialnym. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym miedzy innymi o tym, co łączy, a co dzieli Kościół katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, i nasza parafialna gazetka Głos Serca.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Kanasa. Powierzmy go Bożemu miłosierdziu…

15. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo doda nam odwagi do mężnego wyznawania wiary.

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla