OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Trójcy Świętej - 04 czerwca 2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Niedzielę Trójcy Świętej - 04 czerwca 2023 r.

 

1. Czerwiec to miesiąc, kiedy wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa, grzechy, zaniedbania dobra i niewiarę. Szczególnie nasza wspólnota parafialna jest do tego powołana z racji Imienia parafii. Dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po wieczornej mszy św.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego. Biskupa i męczennika, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

3. W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, po zakończeniu procesji i 18.00. W kościołach filialnych: w Brzegach o godz. 9.00, w Lubczu Małym o godz. 12.00, w Hucie Szklanej o godz. 14.00. Nie będzie u nas mszy św. o godz. 10.00. Centralne uroczystości w naszym mieście rozpoczną się w kościele św. Antoniego o godz. 10.00 Eucharystią, po niej procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji tradycyjnie prowadzi ul. Sikorskiego,  Wojska Polskiego, Plac Zwycięstwa, Poznańska pod kościół. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze, które będą przed budynkiem Banku Spółdzielczego, a drugi przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym. Jak co roku, proszę o zaangażowanie się w budowę ołtarzy i zbieranie ofiar na kwiaty do ołtarzy. Zwracamy się o to z prośbą do pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Służby Zdrowia, Wodociągów, ZUK, do firm, kupców, rzemieślników oraz naszych wiernych parafian. Zebrane ofiary proszę przekazać w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej. Na procesję i całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy szczególnie dzieci I Komunijne w strojach komunijnych i dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty, przy kościele św. Antoniego w poniedziałek o godz. 17.00.

4. Trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii.

5. Kończy się trzecia, trzyletnia kadencja Rady Duszpasterskiej. Kandydatów do nowej rady należy zgłaszać przez wypisanie imienia i nazwiska oraz adresu na kartce i wrzucić do  skarbonki na tyle kościoła, bądź na tacę do 25 czerwca.

6. Miejsko-Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Krzyżu informuje, że 5 czerwca przy Targowisku Miejskim od godz. 9.00 będzie mona oddać krew. Szczegóły na plakacie.

7. Różaniec przed mszą św. w tym tygodniu poprowadzi „Róża różańcowa rodziców w intencji dzieci św. Joanny Beretty Mola”.

8. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, udziela w dniu 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Diecezji i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: polecamy rozmowę z abp. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem Benedykta XVI; smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje; jest także „Mały Gość Niedzielny”,  „Salwator” i nasz Głos Serca. 

10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Henryka Oleś. Wieczne odpoczywanie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękuję za troskę o nasze świątynie. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz cały tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.                                                                        Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla