OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

 

 

1. Do kościoła parafialnego (w czasie remontu) na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz. 17.00.

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30. Od czwartku będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej.

3. Do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej został tylko tydzień.

4. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt; w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

5. Dziś będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej podczas mszy św. o godz. 10.00.

6. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca, będziemy modlić się wraz z Margaretkami za powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania o 17.30; pierwszy piątek, po mszy św. będzie nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa grzechy świata i pierwsza sobota miesiąca.

7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00

8. W piątek także odwiedzimy chorych i samotnych z posługą sakramentalną. Chęć przyjęcia księdza można zgłaszać telefonicznie, w kancelarii i zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę jubileusz kapłaństwa będzie obchodził ks. Tomasz Sander SDS. Msza św. w jego intencji będzie o godz. 12.00. Księdza Jubilata polecamy Waszym modlitwom.

10. Remont naszego kościoła parafialnego wznowimy po odpuście parafialnym. Polecamy to dzieło waszej trosce modlitewnej i materialnej. Za wszelkie dotychczasowe ofiary i pomoc składam podziękowanie - Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” między innymi polecamy artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim, także o matkach – co daje nam macierzyństwo? Otwiera, czy zamyka na świat? oraz Adwokat, obrońca, pocieszyciel: jak Duch Święty kontynuuje dzieło Jezusa na ziemi?; Jest także nowy „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

12. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie, o sprzątanie i wystrój. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                               

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla