OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Wniebowstąpienie Pańskie – 14 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Wniebowstąpienie Pańskie – 14  maja 2023 r.

 

 

1. Do kościoła parafialnego (w czasie remontu) na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz. 17.00.

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30.

3. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście w Krzyżu 2918 zł, w Brzegach 195 zł, w Hucie Szklanej 248 zł, w Lubczu Małym 166 zł.

4. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Neri, prezbitera.

5. Dziś o godz. 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Od poniedziałku do piątku będziemy uczestniczyć w tzw. białym tygodniu wraz z dziećmi, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.

6. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

7. W czwartek 25 maja zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na mszę św. na godz. 18.00, a po niej będzie spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa!

8. W przyszłą niedzielę, 28 maja będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej podczas mszy św. o godz. 10.00.

9. Remont naszego kościoła parafialnego wznowimy po Rocznicy. Polecamy to dzieło waszej trosce modlitewnej i materialnej. Za wszelkie dotychczasowe ofiary i pomoc składam podziękowanie - Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” między innymi polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha; Jest także „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie, o sprzątanie i wystrój. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                               

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla