OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną – 14 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na VI Niedzielę Wielkanocną – 14  maja 2023 r.

 

 

1. Do kościoła parafialnego (w czasie remontu) na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz. 17.00.

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30.

3. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

4. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski; w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii o godz. 12.00. Prosimy, aby osoby, które zazwyczaj uczęszczają na tę godzinę na mszę św.,  w tym dniu przyszły na inną.

6. Próba dla dzieci I Komunijnych będzie w poniedziałek o godz. 14.00, próba generalna będzie w środę o godz. 19.00, natomiast spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek o godź. 16.30.

7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W niedzielę 28 maja będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej podczas mszy św. o godz. 10.00.

9. Trwa remont naszego kościoła parafialnego. Polecamy to dzieło waszej trosce modlitewnej i materialnej. W tyle kościoła jest skarbonka gdzie można wesprzeć to dzieło. Za wszelkie dotychczasowe ofiary i pomoc składam podziękowanie - Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata, i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków; Jest także „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jarosława Przybysz i śp. Andrzeja Dobrowolskiego. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywania …

12. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie, o sprzątanie i wystrój. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                               

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla