OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną – 07 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na V Niedzielę Wielkanocną – 07  maja 2023 r.

 

 

1. Dziś niedziela adoracyjna w kościołach filialnych, a do kościoła parafialnego (w czasie remontu) na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz. 17.00.

2. Dziś także w Lubczu Małym odpust ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika.

3. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30.

4. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

5. Próba dla dzieci I Komunijnych będzie w piątek o godz. 14.00.

6. Osoby chcące skorzystać z sakramentu pokuty są proszone, by przyjść wcześniej, nie parę minut przed mszą św. Często ksiądz musi iść odprawiać i ktoś kto przyjdzie za późno może nie zdążyć.

7. Trwa remont naszego kościoła parafialnego. Polecamy to dzieło waszej trosce modlitewnej i materialnej. W tyle kościoła jest skarbonka gdzie można wesprzeć to dzieło. Za wszelkie dotychczasowe ofiary i pomoc składam podziękowanie - Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem; Jest także „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Juliana Pukalak. Powierzmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywania …

11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie, o sprzątanie, wystrój. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                               

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla