OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielą Dobrego Pasterza - 30 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielą Dobrego Pasterza - 30 kwietnia 2023 r.

 

 

1. W niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele i potrwają do przyszłej niedzieli.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić we wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, msze św. jak w każdą niedzielę. Na godz. 12.00 zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny. W czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I środę miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych), I czwartek (nabożeństwo w int. kapłanów i o nowe powołania prowadzone przez Margaretki), I piątek (nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa prowadzone przez Straż Honorową NSPJ) i I sobotę miesiąca.

4. Chorych i starszych z posługą sakramentalną, odwiedzimy w piątek 5 maja od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej, bądź telefonicznie.

5. Od poniedziałku będziemy odprawiać nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

6. Biskup diecezjalny daje dyspensę od obowiązku zachowania w dniu 5 maja 2023 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

7. Trwa remont naszego kościoła parafialnego. Polecamy to dzieło waszej trosce modlitewnej i materialnej. W tyle kościoła jest skarbonka by wesprzeć ten cel. Za wszelkie dotychczasowe ofiary i pomoc składam podziękowanie - Bóg zapłać!

8. W przyszłą niedzielę adoracja w kościołach filialnych, a w Lubczu Małym będzie odpust ku czci św. Stanisława bpa i męcz.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu; Jest także „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Pelechacz, śp. Bernarda Kołpak i śp. Zbigniewa Łuczyszyna. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywania …

11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                                

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla