OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielą Biblijną - 23 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielą Biblijną   - 23 kwietnia 2023 r.

 

 

1. Dzisiaj przeżywamy dzień narodowego czytania Pisma Świętego i rozpoczynamy tydzień biblijny. Warto nie tylko w tym tygodniu sięgnąć po Biblię i rozważać Słowo Życia, czy indywidualnie, czy w rodzinie.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji; we wtorek święto św. Marka, Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

3. Dziś będziemy gościć artystów z Kijowa – Mykolaja Sikora – ukraińskiego śpiewaka operowego, spadkobiercy włoskiej szkoły Bel Canto, Honorowego Artysty Ukrainy, Laureata międzynarodowych konkursów, nauczyciela śpiewu akademickiego i Olenę Slіusarenko, która jest laureatką międzynarodowych konkursów, chórmistrzem i pedagogiem dyrygentury Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie, którzy wykonają dla nas kilka utworów przed mszą św. o godz. 12.00 i po mszy. Można będzie też nabyć płytę z utworami artysty i wesprzeć Ukrainę.

4. Dziś o godz. 15.30 będzie msza św. dla dzieci I Komunijnych i spotkanie formacyjne dla rodziców.

5. W środę 26.04 o godz. 15.30 będzie próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. W czwartek 27.04 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na mszę św. na godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

7. Trwa remont naszego kościoła parafialnego. Polecamy to dzieło waszej trosce i modlitewnej i materialnej. Za wszelkie dotychczasowe ofiary i pomoc składam podziękowanie - Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do czynnego włączania się w liturgię. Chodzi o służenie przy ołtarzu (mam na myśli panów), czytanie czytań mszalnych, prowadzenie różańca przed mszą wieczorną.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu; Jest także „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Witkowskiego. Powierzmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywania …

11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                               

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla