OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielą Miłosierdzia Bożego - 16 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielą Miłosierdzia Bożego   - 16 kwietnia 2023 r.

 

 

1. Dzisiaj, druga niedziela Wielkanocna, zwana niedzielą Białą, Przewodnią, bądź Miłosierdzia Bożego. W związku z tym na zakończenie mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas Polska. Panie z Parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek na cele charytatywne naszej parafii i diecezji.

3. Dziś adoracja w kościołach filialnych.

4. Zapraszamy na Koronka do Bożego Miłosierdzia o pokój na Ukrainie o godz. 15.00. Polecamy!

5. W czwartek o godz. 15.30 będzie pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. W niedzielę 23.04 o godz. 15.30 będzie msza św. dla dzieci I Komunijnych i spotkanie formacyjne dla rodziców.

7. W czwartek na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

8. W piątek zapraszam po mszy św. wieczornej Straż Honorową NSPJ na „Godzinę Świętą”.

9. W przyszłą niedzielę 23.04 będziemy gościć artystów z Kijowa – Mykolaja Sikora – ukraińskiego śpiewaka operowego, spadkobiercy włoskiej szkoły Bel Canto, Honorowego Artysty Ukrainy, Laureata międzynarodowych konkursów, nauczyciela śpiewu akademickiego i Olenę Slіusarenko, która jest laureatką międzynarodowych konkursów, chórmistrzem i pedagogiem dyrygentury Akademii Sztuk Pięknych im. Pawla Czubynskiego w Kijowie, którzy wykonają dla nas kilka utworów przed mszą św. o godz. 12.00 i po mszy. Można będzie też nabyć płytę z utworami artysty i wesprzeć Ukrainę.

10. Przypominamy, że w razie potrzeby można skorzystać z ubikacji, która znajduje się na plebanii koło salek parafialnych w niedziele i uroczystości.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku”, oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi; Jest także  „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

12. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                               

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla