OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 09 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  - 09 kwietnia 2023 r.

 

 

"Choć twarde jest prawo Krzyża, choć bolesny jest Wielki Piątek, to jednak Krzyż rodzi życie, a Wielki Piątek jest przedsionkiem Wielkiej Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Pana, jest zwycięstwem życia nad śmiercią, jest nadzieją śmiertelnych, słabych, wątpiących, grzesznych." Niech Zmartwychwstały Pan napełnia Was miłością i radością ze zwycięstwa nad śmiercią i grzechem. Parafianie i Goście, życzymy zdrowych, pełnych miłości i rodzinnych spotkań świąt Wielkiej Nocy.  Szczęść Boże!            

1. Dziś jeszcze msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 10.00; 12.00 i 18.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 8.30.

2. Nasze świętowanie nie miałyby tak uroczystego i głębokiego wymiaru, gdyby nie cała wspólnota parafialna. Pragnę jednak szczególnie podziękować moim współbraciom, kapłanom za posługę w konfesjonale, przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego, ks. Jackowi za projekt i wystrój świąteczny - Ciemnicę i Grób Pański, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani organistce – Hannie Gapskiej, kościelnym, pani Teresie Jacuńskiej za sprzątanie kościoła, pani Beacie Chełstowskiej za kwiaty i dekorowanie naszego kościoła parafialnego. Poszczególnym osobom, które troszczą się o porządek i wystrój  kościołów filialnych. Bóg zapłać.

3. Rozpoczynamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny, mszy św. jak w każdą niedzielę.

4. Od piątku trwamy w nowennie przed niedzielą Miłosierdzia. Koronka o pokój na Ukrainie i nowenna będą odmawiane codziennie o godz. 15.00. Polecamy!

5 W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

6. W piątek o godz. 18.00 ks. bp Zbigniew Zieliński udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

7. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocna, będzie niedzielą Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas diecezji. Na zakończenie każdej mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym świątecznym poszerzonym do 92 stron „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim, w tym wywiad z ks. dr. Hab. Marcinem Kowalskim, członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej, o tym, jak w dzisiejszym, zmienionym kulturowo świecie przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary; Jest także  „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

9. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Bóg zapłać! Chrystus zmartwychwstał Alleluja – Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

                                                                               

  ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla