OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu - 26 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na V Niedzielę Wielkiego Postu  - 26 marca 2023 r.

 

 

1. Od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże, które będą zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas adoracji relikwii krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

3. Dzisiaj będzie składka na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas.

4. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej w naszym kościele, odprawimy to nabożeństwo idąc ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.30 przy kościele św. Antoniego. Zakończenie w parku przy ul. Sienkiewicza przy tablicy upamiętniającej pontyfikat św. Jana Pawła II. Prosimy zabrać świece lub znicze.

5. W piątek 31.03 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych chcących przyjąć sakramenty przed Wielkanocą prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii bądź zakrystii.

6. W niedzielę Palmową będzie można nabyć przed mszą św. palmy robione przez parafian, które pobłogosławimy i baranki wielkanocne. Dowolne ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

7. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie i naszej parafii.

8. Miejsko-Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzyżu zaprasza do honorowego oddania krwi  w poniedziałek 3.04 w godz. 9.00 – 14.00 na Targowisku Miejskim.

Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii będzie w niedzielę 28 maja 2023 r.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym nr „Gościa Niedzielnego” kolejny odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – krzywdy cierpliwie znosić oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci; Jest także  „Mały Gość Niedzielny” w którym jak zmierzyć się ze sobą w Wielkim Poście i dlaczego Triduum Paschalne dotyczy każdego człowieka, mamy „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Bogusława Szumowskiego, śp. Jana Sawalę, śp. Mariana Kriegela i śp. Andrzeja Huk. Duszę zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu i módlmy się: wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Bóg zapłać! Dobrego tygodnia, pracy, nauki i realizacji wielkopostnych postanowień. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

 

ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla