OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII Niedzielę Zwykłą – 19 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na VII Niedzielę Zwykłą – 19 lutego 2023 r.

 

1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Dziś o godz. 12.00 msza św. a po niej spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania (II rocznik).

3. Również dziś o godz. 15.30 będzie msza św. dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców. Po niej spotkanie formacyjne dla rodziców.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek na poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

5. W Środę Popielcową przyjmiemy posypanie głów popiołem na znak nawrócenia i pokuty. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tymi słowami zostaniemy zachęceni na początku 40 – dniowego postu do uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym będą  odprawiane o godz.: 6.30; 10.00; 16.00 i 18.00. Natomiast w Brzegach o godz. 16.00, w Hucie Szklanej o 17.00, w Lubczu Małym o 17.30. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymywaniu się od pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Warto poczynić jakieś wielkopostne postanowienie, co dobrze robi nie tylko dla ducha, ale też i ciała.

6. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas adoracji relikwii krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

8. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście: w Krzyżu 3748 zł, w Brzegach 356 zł, w Hucie Szklanej 256 zł, w Lubczu Małym 190 zł.

9. Informujemy, że w dniu 4 marca 2023 r. o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Będzie trwał przez 4 weekendy marca (sobota i niedziela). Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się w kancelarii parafialnej, zakrystii i telefonicznie..

10. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie i naszej parafii.

11. W następną niedzielę (26.03) gościć będziemy przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 13 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszy nr „Gościa Niedzielnego wprowadza w zaczynający się w najbliższą środę Wielki Post. Warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa; Jest także  „Mały Gość Niedzielny”, nowy „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

13. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Dziękujemy wszystkim zatroskanym o parafię i potrzebujących zarówno  w aspekcie duchowym jak i materialnym. Niech nam towarzyszy Boża łaska i Jego błogosławieństwo.

 

ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla