OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia 24 kwietnia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia 24 kwietnia 2022 r.

 

1. Dzisiaj, druga niedziela Wielkanocna, zwana niedzielą Białą, Przewodnią, bądź Miłosierdzia Bożego. W związku z tym na zakończenie mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas Polska. Panie z Parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek na cele charytatywne naszej parafii i diecezji.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty; - we wtorek – przniesioną z 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji; - w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

4. Od poniedziałku zapraszamy na Koronka do Bożego Miłosierdzia o pokój na Ukrainie o godz. 15.00. Polecamy!

5. W sobotę po wieczornej mszy św. będzie nabożeństwo z modlitwą w intencji przygotowujących się do małżeństwa i za małżonków. 

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościołach filialnych.

8. Funkcjonuje już kaplica p.w. bł. Franciszka Jordana. Mogą z niej skorzystać jako z konfesjonału osoby mające problemy ze słuchem i nie tylko. Nad drzwiami są dwie lampki – zielona i czerwona i oznaczają, można wejść i czerwona – nie wchodzić. Pragnę wyrazić podziękowania wszystkim ofiarodawcom, wykonawcom tego remonty, zwłaszcza ks. Jackowi.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy „Gość Niedzielny” w którym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Bożego Miłosierdzia po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy, i razem modlić się o pokój na Ukrainie. Polecamy też rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bernadetę Matulis, śp. Izydorę Matkowską,

śp. Stefanię Olejnik. Powierzmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …  

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się tydzień pracy, nauki i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS – proboszcz i duszpasterze

Joomla templates by a4joomla