OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego16 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego16 maja 2021 r.

 

 

1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30, a także zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach.

2.Gościmy dziś kleryka z seminarium w Koszalinie, który podzieli się z nami wieściami z uczelni, a po mszy św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie seminarium.

3. Dziś 16 maja o godz. 10.00 i 12.00, będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym prosimy aby w tej liturgii uczestniczyły dzieci i ich najbliżsi. Zaś parafian, którzy chodzą na mszę św. w niedzielę na godz. 10.00 i 12.00 zapraszamy na dodatkową mszę św. dziś na godz. 15.00.

4. Od poniedziałku zapraszamy dzieci I Komunijne na tzw. Biały Tydzień i ze względu na pandemię dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Chrystusa do serca w sobotę zapraszamy na poniedziałek, środę i piątek. Natomiast dzieci, które pierwszy raz przyjęły Chrystusa w niedzielę, biały tydzień będą miały we wtorek, czwartek i sobotę. W czwartek i piątek dzieci otrzymają poświęcony pamiątkowy obrazek z uroczystości Pierwszokomunijnej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: Patron na czas niewiedzy Franciszek Maria od Krzyża Jordan – założyciel salwatorianów - wiedział, jak bardzo w sekularyzującym się świecie potrzebne jest nauczanie prawdy, jest także rozmowa z rodzicami Livii Marii, uzdrowionej w łonie matki za jego wstawiennictwem, oraz o celach trwającego narodowego spisu powszechnego jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”i „Głos Serca”.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Sorbal. Wieczne odpoczywanie …

7. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za troskę o nasze świątynie i dzielenie się dobrocią i troskę o parafię. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla