OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VINiedzielę Wielkanocną 09maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na VINiedzielę Wielkanocną09maja 2021 r.

 

 

1. Dziś w Lubczu Małym będzie odpust ku czci św. Stanisława bpa i męcz.

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30.

3. W czwartek będziemy modlić się w intencji II Synodu Diecezjalnego do Ducha Św., zaś w piątek będziemy przeżywać święto św. Macieja, Apostoła.

4. Codziennie odprawiamy nowennę przed beatyfikacją O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, która będzie miała miejsce w sobotę 15 maja o godz. 10.30 w bazylice na Lateranie w Rzymie. Transmisja beatyfikacji będzie w TV TRWAM, TELEPACE i urządzeniach mobilnych https://youtu.be/VwlD7WUBoL8 . Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Próby przed I Komunią św. według grafiku podanego przez ks. Stanisława. Spowiedź przed I Komunią Św. będzie w piątek od godz. 16.00.

7. W sobotę 15 maja o godz. 10.00 i 12.00 i w niedzielę 16 maja o godz. 10.00 i 12.00, będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym prosimy aby w tej liturgii uczestniczyły dzieci i ich najbliżsi. Zaś parafian, którzy chodzą na mszę św. w niedzielę na godz. 10.00 i 12.00 zapraszamy na dodatkową mszę św. w niedzielę 16 maja na godz. 15.00.

8. W sobotęo godz. 16.00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z naszej parafii z klas ponadpodstawowych.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.Jest „Gość Niedzielny”w którym znajdziemy bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami, a warto przeczytać między innymi o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy. Natomiast w dodatku diecezjalnym jest artykuł o salwatorianach w Krzyżu i naszej parafii.;jest także„Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”i „Głos Serca”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Kucybała. Wieczne odpoczywanie …

12. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za dzielenie się dobrocią i troskę o parafię. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla