OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną02maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na V Niedzielę Wielkanocną02maja 2021 r.

 

1. Dziś niedziela adoracyjna w kościołach filialnych, a do kościoła parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz. 16.00.

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30.

3. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. We wtorek będzie wspomnienie św. Floriana, męczennika, w czwartek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych, których należy zgłosić w zakrystii, kancelarii, bądź telefonicznie.

5. We wtorek po mszy św. zapraszamy na „Drogę Światła” połączoną z uwielbieniem.

6. W środę 5 maja rozpoczynają się próby przed I Komunią św. O godz. 16.00 I grupa (z soboty godz. 10.00), a o godz. 18.40 II grupa (z soboty godz. 12.00).

7. W czwartek będzie spotkanie wspólnoty Margaretek w salce po mszy św.

8. W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław PajestkaSDS – wikariusz. Polecajmy go w naszych modlitwach. Msza św. w intencji solenizanta będzie o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę w Lubczu Małym będzie odpust ku czci św. Stanisława bpa i męcz.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.Jest „Gość Niedzielny”w którym warto przeczytać między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.;jest takżenowy „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”i „Głos Serca”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jeremiasza Bączyk, śp. Mieczysława Ociepko, śp. Stanisławę Kwapiszewską i śp. Wandę Helwich. Wieczne odpoczywanie …

12. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za dzielenie się dobrocią i troskę o parafię. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla