OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IVNiedzielę Wielkanocną25kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IVNiedzielę Wielkanocną25kwietnia 2021 r.

 

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele. Pamiętajmy w tym tygodniu w modlitwach prywatnych i wspólnotowych o kapłanach, kandydatach do święceń i prośmy o nowe powołania.

2. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, początek nabożeństw majowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.

3. W ubiegłą niedzielę na „Chleb św. Antoniego” - parafialną Caritas złożyliście 362 zł.

4. We wtorek po mszy św. zapraszamy na rozważanie Pisma Świętego - na Krąg Biblijny do salki.

5. W tym tygodniu będą obowiązkowe spotkania z rodzicami i dziećmi I Komunijnymi: poniedziałek o 16.00 – I grupa sobotnia (z godz. 10.00), o 17.00 II grupa sobotnia (z godz. 12.00), w środę o 16.00 – I grupa niedzielna (z godz. 10.00), o 17.00 II grupa niedzielna (z godz. 12.00).

6. We wtorek będzie udzielony sakrament bierzmowaniamłodzieży, która z różnych powodów tego nie uczyniła w ubiegłym roku.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.Jest „Gość Niedzielny”w którym tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych. Także o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne.;jest także„Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”i „Głos Serca”.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Dryja, śp. Platona Matkowskiego i śp. Józefę Wronka. Wieczne odpoczywanie …

9. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za dzielenie się dobrocią i troskę o parafię. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w przeżywaniu okresu wielkanocnego i skutecznej modlitwie o ustanie pandemii.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla