OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną18kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na III Niedzielę Wielkanocną18kwietnia 2021 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy kolejny narodowego dzień czytania Pisma Świętego i rozpoczynamy tydzień biblijny. Warto nie tylko w tym tygodniu sięgnąć po Biblię i rozważać Słowo Życia, indywidualnie, bądź w rodzinie, do czego zachęcam. Kwadrans przed mszą św. o godz. 10.00 będziemy czytać fragmenty Ewangelii św. Marka.

2. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście w Krzyżu 1385,60 zł, w Brzegach 62 zł, w Hucie Szklanej 67 zł, w Lubczu Małym 184 zł..

4. Dziś będzie zbiórka na „Chleb św. Antoniego” - parafialną Caritas. Ofiary będzie można składać do wystawionej w tyle kościoła skarbony.

5. We wtorek po mszy św. zapraszamy na rozważanie Pisma Świętego - na Krąg Biblijny do salki.

6. W tym tygodniu będą obowiązkowe spotkania z rodzicami dzieci I Komunijnych: poniedziałek z klasy 3a, we wtorek z klasy 3b, w czwartek z klasy 3c i 3d.

7. We wtorek po mszy św. będzie spotkanie z  młodzieżą, która w ubiegłym roku miała przystąpić do sakramentu bierzmowania, a z różnych powodów tego nie uczyniła.

8. W dniu 23.04 w piątek od godz. 8.00 w przychodni „Provita” w Krzyżu przy ul. Wojska Polskiego 73 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych. Cena jednego badania to 55 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.Jest „Gość Niedzielny”w którym o realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły Covid-19. Powikłania, jak alarmują lekarze, zostaną z nami na lata i trzeba podjąć działania, żeby z nimi walczyć. Polecamy także rozmowę z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie ks. Krzysztofem Wonsem SDS z okazji Tygodnia Biblijnego;jest także nowy„Mały Gość Niedzielny” w którym - budzimy życie – ziarenka owsa do wysiania na Wielkanoc, „L’osservatore Romano”,nowy„ Salwator” i „Głos Serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pelagię Kozak. Wieczne odpoczywanie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za dzielenie się dobrocią i troskę o parafię. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w przeżywaniu okresu wielkanocnego i skutecznej modlitwie o ustanie pandemii.

Joomla templates by a4joomla