OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną– Miłosierdzia Bożego 11kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na II Niedzielę Wielkanocną– Miłosierdzia Bożego 11kwietnia 2021 r.

 

1. Dzisiaj, druga niedziela Wielkanocna, zwana niedzielą Białą, Przewodnią, bądź Miłosierdzia Bożego. W związku z tym na zakończenie mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Godzinę Miłosierdzia do kościoła parafialnego.

2. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

3. We wtorek po mszy św. zapraszamy na rozważanie Pisma Świętego - na Krąg Biblijny.

4. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Biblijną i rozpocznie się Tydzień Biblijny. To okazja dla nas, abyśmy sięgnęli po Słowo Boga w naszych indywidualnych i rodzinnych modlitwach. Kwadrans przed mszą św. o godz. 10.00 będziemy czytać fragmenty Ewangelii św. Marka.

5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na parafialną Caritas. Ofiary będzie można składać do wystawionej w tyle kościoła skarbony.

6. W dniu 23.04 w piątek od godz. 8.00 w przychodni „Provita” w Krzyżu przy ul. Wojska Polskiego 73 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych. Cena jednego badania to 55 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.Jest „Gość Niedzielny”w którym polecamydodatek – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Zachęcamy również do lektury rozmowy z Peterem Seewaldem, autorem niesamowitej biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazuje się w Polsce;jest także nowy„Mały Gość Niedzielny” w którym - budzimy życie – ziarenka owsa do wysiania na Wielkanoc, „L’osservatore Romano”,nowy„ Salwator” i „Głos Serca”.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kolasińską, śp. Zenonę Siejek, śp. Stefana Giś, śp. Tadeusza Grupińskiego, śp. Annę Graś. Wieczne odpoczywanie …

9. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Bóg zapłać za dzielenie się dobrocią i troskę o parafię. Dziękujemy za wszelkie dary na święta.Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w przeżywaniu okresu wielkanocnego i skutecznej modlitwie o ustanie pandemii.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla