OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego4kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego4kwietnia 2021 r.

 

1. Kochani Parafianie, Dobrodzieje i Drodzy Goście!

Niech Święta Wielkanocne będą czasem, w którym słyszymy, jak zmartwychwstały Chrystus zwraca się do nas po imieniu. Obyśmy, jak Maria Magdalena, rozpoznali w N im Nauczyciela i pozwolili Mu się poprowadzić przez mroki codzienności. Niech Ten, który sam jest Drogą, Prawdą i Życiem, pokazuje nam, jak na co dzień kierować się miłością, by także inni dostrzegli w nas Jego uczniów. Zdrowych, pogodnych, pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy, mocy Bożej w walce z pandemią. Szczęść Boże!

2. Dzisiaj w kościele parafialnym będą jeszcze odprawiane msześw. o godz. 8.30; 10.00; 12.00; 15.00; 16.30 i 18.00.

3. Nasze świętowanie nie miałyby tak uroczystego i głębokiego wymiaru, gdyby nie cała wspólnota parafialna. Pragnę jednak szczególnie podziękować moim współbraciom, kapłanom za posługę w konfesjonale, przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego, ks. Jackowi za projekt i wystrój świąteczny- Ciemnicę i Grób Pański, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani organistce – Hannie Gapskiej, kościelnym, pani Teresie Jacuńskiej ze wspólnoty Margaretek za sprzątanie kościoła, pani Beacie Chełstowskiej za kwiaty i dekorowanie naszego kościoła parafialnego. Poszczególnym osobom, które troszczą się o porządek i wystrój kościołów filialnych. Bóg zapłać.

4. Rozpoczynamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny, mszy św. jak w każdą niedzielę.

5. Od piątku trwamy w nowennie przed niedzielą Miłosierdzia.

6. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocna, będzie niedzielą Miłosierdzia. W związku z tym na zakończenie mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na 15.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Godzinę Miłosierdzia do kościoła parafialnego.

7. Informujemy parafian o przeniesieniu siedziby przychodni Provita w Krzyżu. Dawniej mieściła się ona pod adresem ul. Wojska Polskiego 24, natomiast obecna siedziba mieści się przy ul. Wojska Polskiego 73.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.Jest „Gość Niedzielny”w którym przeczytamy:„Maryjo Ty powiedz, coś w drodze widziała? Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny.;jest także nowy„Mały Gość Niedzielny” w którym - budzimy życie – ziarenka owsa do wysiania na Wielkanoc, „L’osservatore Romano”,„ Salwator” i „Głos Serca”.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Feliksa Tchórzka. Wieczne odpoczywanie …

10. Bóg zapłać za dzielenie się dobrocią i troskę o parafię. Dziękujemy za wszelkie dary na święta.Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w przeżywaniu radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego i skutecznej modlitwie o ustanie pandemii.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla