OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21marca 2021 r.

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Józef Baron SDS, superior domu rekolekcyjno-wypoczynkowego w Międzywodziu. Witamy Cię serdecznie w naszej parafii i życzymy dobrego pobytu i darów Ducha Świętego w przepowiadaniu Słowa Bożego.Plan rekolekcji w Krzyżu na niedzielę:

Godz. 7.00; 8.30; 12.00 i 18.00 – msza św. z nauką ogólną;

Godz. 10.00 – msza św. z udziałem dzieci

Godz. 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ojca rekolekcjonisty.

Od poniedziałku do środy msze św. z nauką ogólną o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. O godz. 16.30 spotkanie rekolekcyjne dla dzieci. Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży będzie w poniedziałek o godz. 19.00. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i w naszym Głosie Serca.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka znajduje się w tyle kościoła. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

3. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe złożyliście w Krzyżu 1372 zł, w Brzegach 129 zł, w Hucie Szklanej 160 zł, w Lubczu Małym 137 zł.

4. W czasie rekolekcji nie będzie Kręgu Biblijnego i zbiórki ministrantów. Kancelaria parafialna w przyszłym tygodniu będzie czynna w piątek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.

5. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 6.30, 10.00 i 18.00.

6. W piątek 26 marca - w warunkach sanitarnych - zapraszam młodych i tych, którzy młodo się czują, na godz. 19.30 na mini Ekstremalną Drogę Krzyżową w naszej parafii. Należy mieć ze sobą latarkę, maseczkę i różaniec. Trasa ok. 13 km.

7. W sobotę o godz. 16. będzie spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z klasy 3c i d.

8. Panie z grup modlitewnych będą przygotowywać palmy do pobłogosławienia. Można je będzie nabyć w niedzielę palmową przed mszami.

9. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim realizuje projekt “Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych pod nazwą Azyl Braci Skrzydlatych. Celem projektu jest ochrona bioróżnorodności przez stworzenie przy szkole miejsc przyjaznych ptakom i owadom zapylającym, oraz popularyzacja encykliki papieża Franciszka “Laudato si’ - w trosce o wspólny dom.” W związku z tym na stronie internetowej parafii będzie można pobrać encyklikę, a w gablocie wywieszane będą plakaty z cytatami z encykliki przygotowane przez uczniów.

10. Na stoliku w tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ona może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a oszczędnościami podzielić się z potrzebującymi seniorami. Skarbonki należy przynieść do niedzieli Miłosierdzia do zakrystii.

11. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w najnowszym „Gościu Niedzielnym” podejmujemy temat Drogi Krzyżowej – najbardziej rozpowszechnionego sposobu rozważania męki Pańskiej. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.Zofię Hyra. Wieczne odpoczywanie …

14. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania za troskę o parafię. Bóg zapłać! Dobrego tygodnia, pracy i nauki, realizacji podjętych postanowień wielkopostnych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla