OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14marca 2021 r.

 

1. "LaetareIerusalem! - Raduj się, wesel się Jerozolimo". To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu, w czasie szalejącej pandemii. A jednak słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego dał …” Kościół odpowiada na to wołanie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka znajduje się w tyle kościoła. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

3. Dziś składka na cele budowlane, a zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas.

4. We wtorek po mszy św. zapraszamy na rozważanie Pisma Świętego - naKrąg Biblijny.

5. W środę po mszy św. będzie zbiórka dla ministrantów, lektorów i kandydatów.

6. W piątek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. będą o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę o godz. 16. będzie spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z klasy 3b.

8. Panie z grup modlitewnych będą przygotowywać palmy do pobłogosławienia. Można je będzie nabyć w niedzielę palmową przed mszami.

9. Od niedzieli 21.03 – przepraszam za pomyłkę w ubiegłym tygodniu - planujemy rekolekcje w naszej parafii. Przeprowadzi je ks. Józef Baron SDS.

10. Na stoliku w tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ona może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a oszczędnościami podzielić się z potrzebującymi seniorami. Skarbonki należy przynieść do niedzieli Miłosierdzia do zakrystii.

11. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w najnowszym „Gościu Niedzielnym” dalsza część rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał” pod przewodnictwemks. Franciszka Blachnickiego; jest także dodatek w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa – doskonała pamiątka Roku św. Józefa, który właśnie przeżywamy. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.Franciszka Stańczewskiego i śp. Stanisławę Andrzejewską. Wieczne odpoczywanie …

14. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania za troskę o parafię. Bóg zapłać! Dobrego tygodnia, pracy i nauki, realizacji podjętych postanowień wielkopostnych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla