OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkiego Postu – 07marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na III Niedzielę Wielkiego Postu – 07marca 2021 r.

 

1. W Wielkim Pościemamy przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć. Czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś, czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i krzyż Chrystusa są dla mnie chlubą i drogowskazem? Czy przykazania są dla mnie pomocą w drodze do nieba?

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka znajduje się w tyle kościoła. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

3. Dziś niedziela adoracyjna w kościołach filialnych.

4. W terminie 07-14 marca przeprowadzony będzie kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

5. We wtorek po mszy św. zapraszamy na rozważanie Pisma Świętego - naKrąg Biblijny.

6. W środę po mszy św. będzie zbiórka dla ministrantów, lektorów i kandydatów.

7. W czwartek msza św. do Ducha Św. w intencji II Synodu diecezjalnego i parafii, a po mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

8. W piątek Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania, a po mszy św. spotkanie dla młodzieży, która z powodu koronawirusa nie przystąpiła w ubiegłym roku do bierzmowania.

9. W sobotę o godz. 16. będzie spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z klasy 3a.

10. Od niedzieli 14.03 planujemy rekolekcje w naszej parafii. Przeprowadzi je ks. Józef Baron SDS.

11. Na stoliku w tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ona może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a oszczędnościami podzielić się z potrzebującymi seniorami. Skarbonki należy przynieść do niedzieli Miłosierdzia do zakrystii.

12. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.

13. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele budowlane, a zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w najnowszym „Gościu Niedzielnym” dalsza część rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał” pod przewodnictwemks. Franciszka Blachnickiego; jest także dodatek: Nowenna do św. Józefa, a przeczytamy czym są nowenny i dlaczego stały się tak popularne. Jest także nowy „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alicję Piórkowską, śp. Bolesława Ostenda. Wieczne odpoczywanie …

16. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania za troskę o parafię. Bóg zapłać! Dobrego tygodnia, pracy i nauki, realizacji podjętych postanowień wielkopostnych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla