OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28lutego 2021 r.

 

1. Wielki Post to czas refleksji i wyciszenia i odpowiedzi na wezwanie Pana Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Dlatego w tym okresie w sposób szczególny przygotujmy się do sakramentu pokuty i pojednania robiąc rachunek sumienia, aby przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego oczyścić nasze serca z brudu grzechów.

2. W liturgii Kościoła w czwartek będzie święto św. Kazimierza Królewicza.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka znajduje się w tyle kościoła. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

4. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych, I czwartek – nabożeństwo za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania do służby w Kościele i I piątek – po mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa grzechy świata. Jest możliwość odwiedzin chorych i samotnych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej, bądź telefonicznie.

5. We wtorek po mszy, św. będzie spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

6. W środę po mszy św. będzie spotkanie dla ministrantów i lektorów.

7. W sobotę o godz. 16. będzie spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z klasy 3c i d.

8. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz, Tomasz. Msza św. w jego intencji będzie o godz. 12.00. Ks. solenizanta polecajmy w naszych modlitwach.

9. Na stoliku w tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ona może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a oszczędnościami podzielić się z potrzebującymi seniorami. Skarbonki należy przynieść do niedzieliMiłosierdzia do zakrystii.

10. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.

11. Informujemy, że w terminie 07-14 marca przeprowadzony będzie kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w najnowszym „Gościu Niedzielnym” dalsza część rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał” pod przewodnictwemks. Franciszka Blachnickiego; o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw. Jest także nowy „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Feliksa Kopka, śp. Janusza Wójcickiego i śp. Urszulę Jędrzejewską. Wieczne odpoczywanie …

14. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania za troskę o parafię. Bóg zapłać! Dobrego tygodnia, pracy i nauki, realizacji podjętych postanowień wielkopostnych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla