OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21lutego 2021 r.

 

1. Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” - i to nie tylko z powodu covid19, - dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Warto poczynić jakieś wielkopostne postanowienie, do czego zachęcamy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka znajduje się w tyle kościoła. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

3. Dziś podczas mszy św. o godz. 10.00 będzie uroczyste wprowadzenie w funkcję ministranta i lektora w Liturgicznej Służbie Ołtarza.

4. W środę po mszy św. będzie spotkanie dla ministrantów i lektorów.

5. W czwartek po mszy, św. będzie spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

6. W sobotę o godz. 16.00 będzie spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z klasy III b.

7. Na cele remontowe naszych kościołów złożyliście w ubiegłą niedzielę w Brzegach 47 zł, w Hucie Szklanej 119 zł, w Lubczu Małym 135 zł, w Krzyżu 1797 zł.

8. Na stoliku w tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ona może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a oszczędnościami podzielić się z potrzebującymi seniorami. Skarbonki należy przynieść w niedzielę Palmową do zakrystii.

9. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.

10. Informujemy, że w terminie 07-14 marca przeprowadzony będzie kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w najnowszym „Gościu Niedzielnym” początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W tym roku „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ks. Franciszek Blachnicki. Jest także „L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

12. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania za troskę o parafię. Bóg zapłać! Dobrego tygodnia, pracy i nauki, realizacji podjętych postanowień wielkopostnych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla