OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Zwykłą – 14lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na VI Niedzielę Zwykłą – 14lutego 2021 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o uzależnionych, szczególnie naszych bliskich.

2. W Środę Popielcową przyjmiemy posypanie głów popiołem na znak nawrócenia i pokuty. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tymi słowami zostaniemy zachęceni na początku 40 – dniowego postu do uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym będą  odprawiane o godz.: 6.30; 10.00; 16.00 i 18.00. Natomiast w Brzegach o godz. 16.00, w Hucie Szklanej o 17.00, w Lubczu Małym o 17.30. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymywaniu się od pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Warto poczynić jakieś wielkopostne postanowienie, co będzie z korzyścią dla ducha i ciała.W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W środę po mszy św. będzie spotkanie dla ministrantów i lektorów.

4. W czwartek po mszy, św. będzie spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

5. W sobotę o godz. 16.00 będzie spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z klasy IIIa.

6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

7. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe naszych kościołów.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:Jak dobrze zacząć Wielki Post? także z cyklu „Z bliska” – niezwykłe miejsce, w którym nawraca się francuska młodzież, czyli o grocie św. Marii Magdaleny w Prowansji. Jest także „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos Serca”.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisławę Piechota, śp. Józefa Tomczyk, śp. Henryka Leniar, śp. Zygmunta Wojciechowskiego, śp. Genowefę Danielewicz, śp. Reginę Tołkacz, śp. Zygmunta Oto.Dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu i módlmy się: wieczne odpoczywanie …

10. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Bóg zapłać! Dobrego tygodnia, pracy i nauki, realizacji chrześcijańskiego powołania. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla