OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Na V Niedzielę Zwykłą – 07.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na V Niedzielę Zwykłą – 07.02.2021 r.

 

1. W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przeżywać będziemy także 28 Światowy Dzień Chorego. W związku z tym o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych z naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Bardzo prosimy o zainteresowanie się chorymi w naszych rodzinach i przywiezienie ich do kościoła na to nabożeństwo; także w czwartek – w związku z trwającym synodem diecezjalnym zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym w intencji naszej diecezji i synodu o godz. 18.00.

2. W ostatnim czasie na ogrzewanie, środki czynności i materiały dekoracyjne złożyliście 170 zł. Bóg zapłać!

3. Dziś niedziela adoracyjna w kościołach filialnych.

4. We wtorek zapraszamy ministrantów  na zbiórkę po mszy św. wieczornej.

5. We czwartek zapraszam zelatorki żywego różańca na spotkanie do salki po mszy św. wieczornej.

6. W piątek po mszy św. wieczornej (18.45) zapraszamy na spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w naszej parafii z klas I ponadpodstawowych.

7. W przyszłą niedzielę składka będzie na cele remontowe.

8. Komisariat policji w Krzyżu przestrzega zwłaszcza seniorów przed zmożonymi atakami oszustów. Jak jesteś zaniepokojony telefonem, bądź odwiedzinami i podejrzanymi żądaniami, czy propozycjami - zadzwoń na nr 112.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest Gość Niedzielny w cenie 6 zł, w którym: m. in. Kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją?, także dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?. Jest także L’osservatore Romano,  Mały Gość Niedzielny, Salwator i nasz Głos Serca.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Sokołowską-Blaszka.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy zdrowia, radości i pokoju płynącego z wyznawanej wiary. Dziękujemy za wszelkie dobro i materialne i duchowe. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wyzwaniach i zadaniach rozpoczętego tygodnia…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla