Kapłani posługujący w naszej parafii


PARAFIA:

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz, superior, ekonom
Urodzony 8-03-1972 w Jarosławiu,
Nowicjat rozpoczął dnia 07-09-1991 w Bagnie,
Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 30-05-1998 w Trzebnicy,
Szafarzem święceń kapłańskich był kard. Henryk Gulbinowicz,
Imieniny obchodzi w dniu 7-III.
W parafii od 2014 roku.

Ks. Michał Gołębiowski SDS - wikariusz, wicesuperior
Urodzony 15-06-1982 w Oławie,
Nowicjat rozpoczął dnia 07-09-2003 w Trzebini,
Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 26-05-2012 w Trzebini,
Szafarzem święceń kapłańskich był abp Celestino Migliore,
Imieniny obchodzi w dniu 29-IX.
W parafii od 2016 roku.

Ks. Krzysztof Seweryn SDS - rekolekcjonista i misjonarz ludowy
Urodzony 21-07-1949 w Mikołowie,
Nowicjat rozpoczął dnia 14-08-1967 w Bagnie,
Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 23-05-1974 w Trzebini,
Szafarzem święceń kapłańskich był bp. Stanisław Smoleński,
Imieniny obchodzi w dniu 25-VII.
W parafii od 2014 roku.

Ks. Jacek Szewczyk SDS - pomoc duszpasterska
Urodzony 03-02-1967 we Wrocławiu,
Nowicjat rozpoczął dnia 07-09-1988 w Bagnie,
Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 27-05-1995 w Bielsku-Białej,
Szafarzem święceń kapłańskich był bp. Tadeusz Rakoczy,
Imieniny obchodzi w dniu 10-II.
W parafii od 2014 roku.

Ks.  SDS - superior

Urodzony 09-07-1977 w Mikołowie,
Nowicjat rozpoczął dnia 07-09-1997 w Trzebini,
Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 22-05-2004 w Trzebini,
Szafarzem święceń kapłańskich był kard. Franciszek Macharski,
Imieniny obchodzi w dniu 29-VI.
W parafii od 2014 roku.

********************************************

DOM ZAKONNY :

SUPERIOR WSPÓLNOTY  - Ks. Tomasz Sander SDS

VICESUPERIOR, EKONOM  - Ks. Michał Gołębiowski SDS

KONSULTOR - Ks. Dariusz Kubica SDS

Ks. Krzysztof Seweryn SDS

Ks. Jacek Szewczyk SDS

Ks. 

********************************************

Księża proboszczowie, którzy u nas pracowali i pracują:

o. Eugeniusz Kawala OFMCap (1945-1946),

o. Leszek Tabor OFMCap (1946-1947),

o. Rudolf Jakubek OFMCap (1947-1948),

o. Sylwester Polek OFMCap (1948-1950),

o. Tytus Gorczyca OFMCap (1950-1963),

ks. Jan Blokesz SDS (1963-1981),

ks. Jan Wąsik SDS (1981-1989),

ks. Antoni Zięba SDS (1989-1996),

ks. Zbigniew Socha SDS (1996-2003),

ks. Tomasz Czubiel SDS (2003-2008)

Ks. Marek Jędrocha SDS (2008-2012)

Ks. Janusz Cwynar SDS (2012-2014)

Ks. Tomasz Sander SDS od 1 lipca 2014 roku - 

********************************************

Księża i  siostry zakonne pochodzący z naszej parafii:

ks. Maciej Borowski SDS,

ks. Henryk Jacuński,

ks. Jacek Kwieciński SDS,

ks. Jerzy Sienkiewicz SDS,

ks. Sławomir Ściechowski SDS,

ks. Tadeusz Zieliński SDS,

s. Eugenia Anczurowska Siostry Służebniczki NPNMP - wielkopolskie,

s. Anna Monika Sadowska SOM,

s. Bronisława Świeczko MChr.

Dodatkowe informacje