Aktualności

Zaproszenie Biskupa Diecezjalnego na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu

Drodzy Diecezjanie!
Świętując 40-lecie istnienia naszej Diecezji doświadczyliśmy pełnej mocy obecności pośród nas Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Pozostając w klimacie wielkiej modlitwy za naszą Diecezję, zapraszam Was, Siostry i Bracia, na diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ufam, że to modlitewne spotkanie przyniesie owoce przemiany serc i umocni nas w wierze.
Zapraszam zatem na pielgrzymkę, którą rozpoczynamy „Rok Skrzatuski”, przygotowujący naszą wspólnotę diecezjalną do uroczystości 25-lecia koronacji papieskimi koronami figury Matki Bożej Bolesnej. Do tego jubileuszu będziemy przygotowywali się przez modlitwę różańcową i pielgrzymki do Skrzatusza. Będzie to rok, w którym chcemy uczyć się wierności Jezusowi od Maryi, która jest pierwszym wzorem Kościoła w porządku wiary, miłości i doskonałego zjednoczenia z Bogiem.
Zwróciłem się z prośbą do Księży o materialną pomoc na kontynuowanie prac konserwatorskich w sanktuarium i na budowę domu pielgrzyma. Dzisiaj proszę Was, drodzy Diecezjanie, o dar na tacę, który będziecie mogli złożyć w przyszłą niedzielę, 16 września. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazane na ten cel.
Drodzy Diecezjanie!
Jeszcze raz serdecznie proszę o modlitwę w intencji diecezjalnej pielgrzymki i jak najliczniejszą obecność w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – Pani Skrzatuskiej. Na sobotę 15 września zapraszam młodzież od godz. 13.00, a na niedzielę 16 września od godz. 10.00 dorosłych i dzieci. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Metropolita Wrocławski Arcybiskup Mariana Gołębiewski.
Niech Bóg Was wspiera i Wam błogosławi.


Wasz biskup
+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Joomla templates by a4joomla