Aktualności

Triduum Paschalne 2017

Nadchodzący tydzień będzie stał pod znakiem Triduum Paschalnego. Piękne, długie i przez wielu, niezrozumiane uroczystości. W Wielki Czwartek dziękujemy Bogu za Eucharystię i kapłaństwo. Mszą, choć przez wielu odsunięta na dalekie miejsce, pozostaje najważniejszą modlitwą Kościoła. Kapłaństwo, mimo wielu kontrowersji, jest widzialnym znakiem miłości Boga do Jego Ludu. Od kilku lat zmieniła się nieco formuła modlitwy wielkoczwartkowej. Nie tylko prosimy Boga o nowe powołania ale wspieramy tych, którzy już pracują w Winnicy Pańskiej. W Wielki Piątek Kościół pogrąży się w rozważaniu tajemnicy śmierci Chrystusa. W sobotę, przyjdziemy z pokarmami do błogosławieństwa i uroczystość błogosławieństwa ognia i wody. Zapraszamy wszystkich parafian nie tylko do uczestnictwa ale pogłębienia swojej wiedzy na temat Triduum Paschalnego.

Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

WIELKI CZWARTEK - Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Czuwania do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK - obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 17.15. W tym dniu nie ma Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA - Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 18.45. Plan całej adoracji wywieszony jest w gablotce parafialnej i znajduje się w Głosie Serca. Co godzinę od 9.00 do 14.00 święcenie pokarmów w kościele parafialnym, natomiast na wioskach; w Brzegach o godz. 10.00; w Hucie Szklanej o godz. 10.30; a w Lubczu Małym o godz. 11.00.
O godz. 20.00 uroczysta celebracja liturgii Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość przynosimy świece lub paschaliki. Po zakończeniu liturgii nie będzie już adoracji.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - o godz. 6.00 uroczysta procesja rezurekcyjna i bezpośrednio po niej Msza św. Rezurekcję odprawimy także w kościołach filialnych. Księża dojadą na wioski we własnym zakresie. Następne Msze św. w kościele parafialnym o godz. 10.00; 12.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 8.30!!!

Spowiedź w Wielkim Tygodniu będzie od poniedziałku do środy od 6.15 do 7.00 i od 17.30 do 18.30. W Wielki Czwartek spowiedź od 21.00 do 22.00. W Wielki Piątek spowiedź będzie w godz. 9.00 – 10.00 i od 17.00 do rozpoczęcia liturgii. W Wielką Sobotę spowiedź będzie od 8.00 do 14.00. Prosimy spowiedzi nie odkładać na ostatni moment.

Joomla templates by a4joomla